טלפון - 077-3210345|tomer@bzt.co.il
קונסטרוקטור 2017-06-18T09:35:48+00:00

שירות מהנדס קונסטרוקטור עם משרד בצת אילון

מדוע בוחרים בנו לקוחות פרטיים, עסקים וחברות, כנותני שירות בתחום הקונסטרוקציה?

אנו מגישים הצעת עבודה בתוך 24 שעות, מקפידים על התנהלות מקצועית ומהירה מול רשויות, יזמים, אדריכלים ומתחייבים לשירות מקצועי ואיכותי.
חברת בצת אילון מספקת שירותים הנדסיים בשלושה תחומים:
1.  תכנון מבני תעשייה, מפעלים ומבנים מסחריים.
2.  בדיקות קונסטרוקציה: יציבות מבנים לרעידות אדמה, בדיקות קונסטרוקטור עבור חברות ורשויות.
3.  המשרד נותן שירותי מהנדס קונסטרוקטור ניהול פיקוח ובקרת איכות עבור בעלי דירות או יזמים במיזמים של תמ"א 38.

למידע נוסף והזמנות התקשרו 077-3210345 או פנו בדוא"ל tomer@bzt.co.il

לצפייה ברשימה חלקית של לקוחותינו
מהו ההבדל בין קונסטרוקטור למהנדס בניין? ראשית חשוב להבין, שמהנדס קונסטרוקטור הוא מהנדס בניין שהתמחה בתכנון והוא בעל ניסיון עבודה של מספר שנים במשרד של קונסטרוקטור ותיק ומנוסה. מהנדס בניין, יכול לעבוד בתחום הביצוע (מהנדס ביצוע אצל קבלן) וכן יכול לשמש כמפקח בנייה.

 

1. תכנון: מהנדס קונסטרוקטור חותם על הגרמושקה (תוכנית אדריכלית בצורת אקורדיון בקנ"מ 1:100), אחראי על תכנון הנדסי וקבלת אישורים מול פיקוד העורף. קונסטרוקטור נכנס לעבודת תכנון מפורטת, כאשר יש ברשותו תוכנית אדריכלית מפורטת, כולל מידות, מטרת החללים וכדומה. עליו למקם את העמודים בתוכנית, להחליט על סוג הביסוס (לפי סוג הקרקע) וסוג התקרה, לבצע חישובים סטטיים, לחשב מומנטים, כפיפה, גזירה, לחיצה, קריסה, שקיעה ושקיעה דיפרנציאלית וקונסולידציה. עליו לשרטט את תוכנית הקונסטרוקציה בקנ"מ 1:50. עליו לבצע פיקוח עליון: בפיקוח עליון יגיע מהנדס קונסטרוקטור לאתר הבניה ויבדוק את התאמת המצב, באזור היציקה לתוכניות אותם הכין. עליו לוודא את קוטר הברזל, דרך הנחתו ואת צורת קשירתו. באחריותו לבדוק את הרגליים התומכות ביציקה, עליו להנחות את הקבלן בטיפול ביציקת הבטון לפי המפרט הטכני. מהנדס קונסטרוקטור מקבל את תוצאות בדיקת מעבדת הבטון ועליו לנתח אותן ולאשר סופית את היציקה.

2. בדיקות קונסטרוקציה: משרדנו מבצע פיקוח ובקרת איכות עבור דיירים בתמ"א 38, בדיקות קונסטרוקציה הקשורות במבנים קונבציונאלים וכן במבני פלדה. בנוסף אנו מבצעים חוות דעת הנדסית, (גם בתביעה משפטית).
תכנון חיזוק למבנה קיים וחיזוק כנגד רעידות אדמה: קונסטרוקטור מבצע בדיקת מצב מבנה קיים ומתכנן את צורת החיזוק הדרושה (במידה ונדרש חיזוק). בעקבות מספר רעידות אדמה חזקות בעולם, בשנים האחרונות, עלתה המודעות לנושא חיזוק מבנים כנגד רעידות אדמה, אך בפועל השינוי איטי ולא מספיק. מדינת ישראל נמצאת באזור מועד לפורענות בנושא רעידות אדמה ומומחים טוענים שרעידת אדמה בינונית ואף חזקה הינה בלתי נמנעת. הקונסטרוקטור, מתכנן את דרך החיזוק ע"י חיזוקים שונים: חיבור קורות ייסוד, עיבויי עמודים, הוספת עמודים, בניית מעטפת בטון לבניין, הוספת מגדלי ממ"ד היושבים אחד על השני בקצוות הבניין, קשירת פיר מעלית מבטון לאלמנטים בבניין.

מהנדס קונסטרוקטור צבי אילון

מהנדס קונסטרוקטור צבי אילון מבני תעשיה 2015

קונסטרוקטור, בודק ומאשר לביצוע פונקציות הקשורות בקונסטרוקציה בתחום שיפוצים מורכבים. בתחום זה, מומלץ להפעיל מהנדס קונסטרוקטור, בטרם הפעלת אדריכל או מעצב פנים, מכיוון שהקונסטרוקטור צריך לבדוק את המבנה הקיים ולתת מידע הנדסי על מיקום העמודים לאדריכל. זכרו שתוכניות קונסטרוקציה מפורטות, מבוצעות לאחר היתר בנייה. בתהליך הבנייה ייתכן שהתכנון ההנדסי המקורי, שונה מעט מהתוכנית שברשותכם ולכן באופן טבעי, יש לבדוק את המצב האמיתי במבנה, להעביר אותו לאדריכל/מעצב פנים שיקבלו הנחיות ממהנדס קונסטרוקטור.

מהנדס קונסטרוקטור מנוסה ייעשה כל מאמץ ע"מ למצוא פתרון הנדסי שתואם בצורה הטובה ביותר לתוכנית האדריכלית הנתונה. הוא יימנע מתכנון עמוד באזור בו מבקש האדריכל חלל פתוח, ע"מ ליצור חלל נקי, ללא הפרדה. קונסטרוקטור מנוסה, ייקח בחשבון את עלויות הבנייה ויחפש פתרון איכותי תוך כדי מציאת פתרון כלכלי אופטימאלי. פתרון זה יחסוך בפרויקט קטן כגדול. במהלך התכנון, תיבדק דרך הגישה למגרש וזאת ע"מ לוודא שתהיה דרך נוחה שתתאים לעבודות הביצוע: מיקום המשאבה, מיקום מערבל הבטון וכלים כבדים נוספים. לעיתים עשויה להשתנות שיטת הביסוס בעקבות מצב הנגישות באתר הבנייה. בית או מבנה ובו מרתף, כלומר מבוצעת חפירה בעומק של 3 מטר ויותר, יש לשים לב לנושא מכיוון שפרופיל הקרקע בעומקים אלו משתנה ולכן צורת הביסוס יכולה להשתנות. בנוסף יילקחו בחשבון שיקולים של ניקוז מים. מבחינת קונסטרוקציה, ניתן לתכנן מבנים במפתחים גדולים. כאשר יש דרישה למצב זה, מהנדס קונסטרוקטור בוחן שימוש בבטון דרוך ע"מ לגשר על מפתחים אלו. כאשר התקציב מאפשר, יכול קונסטרוקטור לבצע כמעט כל רעיון אדריכלי.
עבודת מהנדס קונסטרוקטור מתכנן שלד, נחלקת לשלושה נושאים עיקריים:
1. עבודות בטון. 2. קונסטרוקציית פלדה (פרופילים, ריילסים, אר אייץ'. אס) 3. בנייה קלה.

 למידע נוסף והזמנות התקשרו 077-3210345 או פנו בדוא"ל tomer@bzt.co.il